Вивчення англійської мови ліцеїстами Військово-морського ліцею за стандартами НАТО

14 Лис 2017 ID:719 Переглядів:2 238

Вперше серед всіх військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою війсково-фізичною підготовкою, які функціонують  в Україні,  ліцеїсти ВМЛ отримали сертифікати рівня володіння англійською мовою за стандартами НАТО,   що дає великі переваги нашим вихованцям.
Це допоможе стати учасниками програми  для навчання у вищих військових навчальних закладах країн Північноатлантичного альянсу. На випуску  у ВМЛ Командувач ВМС ЗС України віце – адмірал І.О. Воронченко зазначив: «Володіння іноземною мовою відкриває нові горизонти для усіх ,хто хоче бути частиною сучасного світу», особливо це стосується вихованців ВМЛ – майбутніх офіцерів, тому що сучасний офіцер ВМС України повинен володіти англійською мовою на високому рівні.
З самого початку, після передислокації  ВМЛ  з м. Севастополя до м. Одеси, командування ліцею прийняло рішення приділяти посилену увагу вивченню англійської мови, оскільки в умовах значної активізації міжнародного військового співробітництва та інтеграційних процесів гостро постало питання подальшого розвитку й підвищення ефективності функціонування мовної підготовки у ВМС ЗС України.
Це стало дуже вагомою методичною  підтримкою вчителям та ліцеїстам, що допомагає більш ефективно вивчати мову. Також  наш навчальний заклад постійно співпрацює з Британською книгою  в м. Одесі та з компанією «Лінгвіст», яка є офіційним дистриб’ютором відомих іноземних видань таких як Cambridge University Press, w.w publications, National Geographic Learning, Collins та інших.
Благодійним  фондом «Повернись живим» спільно з Київським товариством «Твій сучасний підручник» було подаровано Військово-морському ліцею підручники з англійської мови видавництв Oхford, Macmillan (в кількості 100 комплектів), вдалося поповнити та оновити навчально-методичну базу ліцею.
Учителем англійської мови Т. В. Ветлинською було створено авторську програму з метою навчання профільної спецлексики на факультативі «Військово-морська термінологія», яка в майбутньому допоможе нашим дітям більш досконало спілкуватись на професійні морські теми. Проводиться багато візитів на військові кораблі іноземних держав, які здійснюють заходи в порт Одеси. Ліцеїсти ВМЛ побували на кораблях з’єднання Постійної військово-морської протимінної групи НАТО №2 (SIVMCMG2) – штабному кораблі «Контр-адмірал Черніцький»  ВМС Польщі, морських тральщиках «Дуеро» ВМС Іспанії, «Ротвейл» ВМС Німеччини  та «Аланья» ВМС Туреччини, де мали змогу на практиці використати вивчену військово-морську термінологію та поспілкуватися з іноземними моряками.
За ініціативою  командування ліцею  у Військово-морському ліцеї було відкрито лінгафонний кабінет, спонсором  якого є благодійний фонд «Чорноморський хрест» та громадська організація « Магеллан 500». В цей же час ліцей відвідав Заступник Міністра оборони України з європейської інтеграції Ігор Долгов, який ознайомився з навчально-матеріальною базою щодо вивчення іноземної мови, поспілкувавшись із ліцеїстами, високо оцінив їх знання англійської мови.
Ведеться співпраця ВМЛ з Військовою  академією (м. Одеса), а саме кафедрою іноземної мови, програма підготовки якої, здійснюється згідно Концепції навчання іноземних мов у військових навчальних закладах МО України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 01.06.2009 №267, наказом Міністра оборони України від 17.05.2010 №25 «Про затвердження положення про курси іноземних мов У Збройних Силах України». За їх активної підтримки була створена експериментальна група та інтенсивний курс з вивчення англійської мови за стандартами НАТО. Протягом 6 місяців посилено займалася  вивченням іноземної мови. В дану групу було залучено 13 ліцеїстів випускного курсу, 8 з яких вдало пройшли тестування з чотирьох видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння та письмо) та отримали сертифікати рівня володіння англійською мовою СМР1.
На цьому командування ліцею не зупиняється:
– впроваджуючи інноваційні технології у вивченні англійської мови;
– ведеться активна співпраця з Житомирським військовим інститутом імені С. П. Корольова за проектом у межах Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» «Розробка і створення системи мобільно-дистанційного навчання».
Упровадження і апробація в ВМЛ мобільного дистанційного навчання на базі навчального закладу забезпечить ефективну мовну підготовку майбутніх та діючих військовослужбовців ЗС України за стандартами НАТО.
Учителями  постійно проводяться  відкриті бінарні уроки, де англійська мова поєднується з географією, історією та українською мовою.  Бінарний урок – це творчість двох педагогів, яка переростає у творчий процес в учнів. Тому, що вивчення якоїсь проблеми на грані двох (або кількох) наук – це завжди цікаво, такий вид діяльності викликає високу мотивацію.
Паралельно з  навчальним процесом ведеться різноманітна позакласна робота з вивчення англійської мови: проводяться квести, театральні постановки, конкурси віршів, фестивалі. Ліцеїсти беруть активну участь у таких заходах, що сприяє ефективному вивченню мови, покращенню результатів, робить предмет  цікавішим,  а учнів більш мотивованими.
З 2018 року в найкращих ліцеїстів буде нагода поїхати  у літній англомовний  табір на Тернопільщину, де з ними протягом місяця будуть працювати вчителі американських коледжів та волонтери – носії мови. Ліцеїсти будуть мати змогу значно підвищити свій рівень володіння мовою, оскільки постійно будуть знаходитися в англомовному середовищі та вчитись. Планується по 5-7 уроків щоденно, різноманітні виїзди, екскурсії та, звичайно, розважальна програма.
«Вивчення англійської мови – крок на шляху до Європи». Керівництво  ліцею запровадило інноваційні освітні технології та втілює інтегрований підхід  до навчання іноземної мови, робить усе можливе для удосконалення мовної підготовки для більш успішного оволодіння військовою термінологією країн НАТО, забезпечує максимальне та безперервне  навчання, з постійним моніторингом результатів у вивченні іноземної мови, а також з 1 вересня у навчальну програму буде введено 2-гу іноземну мову, що розширить спектр можливостей ліцеїстів Військово-морського ліцею у майбутньому! Планується відкриття ще одного лінгафонного та  лінгафонно-тестового кабінетів, що дасть змогу  посилено вивчати іноземну мову за стандартами НАТО  більшій частині  ліцеїстів.
Завдяки постійній та системній роботі рівень знань покращується і на сьогоднішній день маємо позитивний результат.
У сучасному просторі  англійська мова –  це як повітря. Без неї не можна уявити  повноцінного життя, доступу до абсолютно нового,  знань- можливостей, саморозвитку. Власне кажучи, це потужний інструмент для нашого руху в Європу. Це наша маленька, але дуже важлива перспектива. Сьогодні знання англійської мови – вже не данина моді, а реальна необхідність.
Стрічка новин