ЖИТТЯ ТА СЛУЖБА У

ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛАХ

Служба у Військово-морських Силах України може набувати різних форм, кожна з яких є унікальною та захищає національні інтереси

ПРИЗНАЧЕННЯ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

Військово-Морські Сили Збройних Сил - вид ЗС України, призначений для відсічі збройної агресії проти України з моря, участі в ліквідації (локалізації, нейтралізації) збройного конфлікту у взаємодії з іншими видами (родами) Збройних Сил України та сприяння сухопутним угрупованням військ (сил) під час ведення ними воєнних (бойових) дій у приморських районах.

КОМАНДУВАННЯ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

КОНТР-АДМІРАЛ НЕЇЖПАПА ОЛЕКСІЙ ЛЕОНІДОВИЧ

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Олексій Неїжпапа народився в 1975 році в м. Севастополі (АР Крим). У 1997-му закінчив Севастопольський військово-морський інститут, у 2008 році — Севастопольський військово-морський інститут (оперативно-тактичний рівень) та Національний університет оборони України у 2015-му.

У 2015-2019 роках був заступником командувача Військово-Морських Сил з бойової підготовки — начальником управління бойової підготовки Командування Військово-Морських Сил ЗСУ.

Із квітня 2020 року Олексій Неїжпапа обіймав посаду заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

Офіцерську службу від лейтенанта до капітана першого рангу включно він пройшов на кораблях ВМС ЗСУ (на посадах від командира батареї фрегата до командира бригади надводних кораблів). Двічі достроково отримував військові звання на посадах командира корабля та командира бригади.

Неодноразово здійснював керівництво українсько-американськими навчаннями «Сі Бриз» від української сторони.

КАПІТАН 1 РАНГУ ДОСКАТО ОЛЕКСІЙ ОЛЕГОВИЧ

Заступник Командувача Військово-Морських Сил

За час проходження служби капітан 1 рангу Олексій Доскато зарекомендував себе як професійний, відповідальний та грамотний офіцер з високим рівнем підготовки. Олексій Олегович має 12-річний досвід корабельної служби, пройшов шлях від командира групи до командира корабля, був командиром протичовнового корвету «Вінниця» та великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський», очолював бригаду надводних кораблів та військово-морську базу. Перебуваючи на посаді старшого помічника командира корвету «Вінниця» був заохочений позачерговим військовим званням «капітан 3 рангу». З червня 2018 року проходив службу на посаді заступника начальника управління бойової підготовки Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З лютого минулого року виконував обов’язки заступника командувача з бойової підготовки – начальника управління бойової підготовки Командування ВМС ЗС України.

У 2011 році на посаді начальника штабу бригади надводних кораблів на борту вдк «К. Ольшанський» приймав участь у гуманітарній місії з евакуації громадян України з зони бойових дій (Джамахерійська республіка Лівія).

У 2013 році був командиром походу, під час участі протичовнового корвету «Тернопіль» в антитерористичній операції НАТО у Середземному морі «Активні зусилля».

Офіцер приймає активну участь у вивчені досвіду та реформуванні Військово-Морських Сил ЗС України відповідно до стандартів НАТО, підрозділи під його керівництвом успішно виконували поставлені завдання під час проведення заходів бойової підготовки та міжнародного співробітництва. У 2016 і 2020 роках – керівник від української сторони в українсько-американському навчанні «Сі Бриз».

За роки військової служби капітан 1 рангу Олексій Доскато неодноразово нагороджувався відзнаками командувача національного флоту, начальника Генерального штабу Збройних Сил України, Міністра оборони України та  має  державну нагороду України – орден Данила Галицького.

ВІЦЕ-АДМІРАЛ ТАРАСОВ АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ

Начальник штабу - перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Народився 22 липня 1970 року в м. Донецьк.

На військовій службі з 1988 року.

З 1993 по 2000 рік проходив службу на фрегаті "Гетьман Сагайдачний" на посадах від командира мінно-торпедної команди до старшого помічника командира корабля.

У 2001-2002 роках командував фрегатом "Севастополь", а в 2002 - 2003 роках - великим розвідувальним кораблем "Славутич".

У 2003 - 2005 роках – начальник штабу – перший заступник командира бригади надводних кораблів, з 2005 по 2007 рік - командир цієї бригади.

З 2007 по 2012 рік в управлінні бойової підготовки Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України обіймав посади начальника відділу та заступника начальника управління.

У 2012 – 2013 роках очолював центр морських операцій Військово-Морських Сил Збройних Сил України, у 2013-2014 роках керував національним контингентом у складі екіпажу фрегата "Гетьман Сагайдачний", вертолітного загону і доглядової команди, який у Аденській затоці виконував завдання антипіратських операцій "Океанський щит" і "Аталанта".

У 2014 році тимчасово виконував обов’язки начальника штабу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

З 2015 по 2016 рік – начальник штабу-перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

З 2016 по 2018 рік – перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

З липня 2018 року – начальник штабу-перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Освіта: У 1993 році закінчив Вище військово-морське училища ім. М.В. Фрунзе.

У 2004 році здобув оперативно-тактичний рівень у Севастопольському військово-морському інституті, а у 2015-му – оперативно-стратегічний рівень освіти у Національному університеті оборони України.