Що шукають військові водолази в акваторіях портів?

6 Лис 2022 ID:5678 Переглядів:940

Військові водолази аварійно-рятувального загону Військово-Морських Сил ЗС України практично щодня в акваторіях Чорноморських портів обстежують кораблі, причальні стінки, ґрунт на наявність підозрілих пристроїв чи пошкоджень.

Один із них — Ілля. Він командир аварійно-рятувальної групи. Розповідає, що в умовах війни в порти можуть проникнути ворожі диверсанти та замінувати важливі об’єкти. Тому робота військових водолазів, без перебільшення, вкрай важлива — вони відповідають за безпеку порту в підводній його частині.

Серед обладнання, яке використовують фахівці загону — автономні водолазні апарати та шланго-водолазне спорядження. Останнє призначене для занурення на глибину до 72 метрів. Віднедавна водолази розпочали експлуатацію підводного дрона, за допомогою якого можна робити пошук та огляд об’єктів під водою на глибині до 150 метрів, не піддаючи загрозі життя та здоров’я людини.

З метою підтримки та вдосконалення професійних навичок особовий склад загону регулярно проводить практичні тренування, а також залучається до різноманітних міжнародних навчань за спеціальністю.

Стрічка новин