Гуманітарний проект “ЕВАКУАЦІЯ 200”, як різновид роботи цивільно-військового співробітництва.

14 Nov 2017 ID:729 Переглядів:917

Гуманітарний проект “ЕВАКУАЦІЯ 200”, як різновид роботи цивільно-військового співробітництва
З початком війни та активних бойових дій на Сході нашої країни виникла проблема із пошуком зниклих безвісті, ексгумацією та евакуацією тіл загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.
Саме з цією метою з початку вересня 2014 року у Збройних Силах України зазначені заходи проводяться в рамках гуманітарного проекту “ЕВАКУАЦІЯ 200”.
Довідково. Дана діяльність регулюється Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 року № 998-р “Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року”(у частині, що стосується гуманітарного проект “ЕВАКУАЦІЯ 200”: підпункт 2 пункту 6: “забезпеченню проведення пошукових робіт з метою встановлення невідомих місць поховань та імен осіб, загиблих, померлих (зниклих безвісти) під час проведення антитерористичної операції, перепоховання їх останків”).
Метою зазначеної діяльності є повернення тіл загиблих до місць остаточного поховання, сприяння в організації їх вшанування та надання можливостей сім’ям загиблих отримати відповідний соціальний захист держави.
Більше трьох років поспіль військовослужбовці та працівники відділу пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України здійснюють пошук військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, місце знаходження яких невідомо (які зникли безвісти в районі проведення АТО). Ця робота проводиться у тісній взаємодії із з Головним слідчим управлінням Національної поліції України та Об’єднаним центром з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісті зниклих в районі проведення антитерористичної операції.
Активну участь у проекті беруть пошукові групи від Національного військово-історичного музею України та громадські організації та волонтери у рамках договору Міністерства Оборони України з ТОВ “АЛКЕМІЯ”.
За словами начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України полковника Олексія Ноздрачова на сьогоднішній день у Збройних Силах України обліковано 82 зниклих безвісти у зоні АТО військовослужбовці, з яких вже близько половини ідентифіковані.
Наразі для проведення роботи щодо комплексної ідентифікації знайдених тіл в зоні АТО, підключені усі причетні до цього міністерства і відомства. Нажаль частина родин відмовляється визнавати результати ідентифікації, що також вимагає зваженого підходу до вирішення зазначених проблем.
Треба відміти, що в рамках гуманітарного проекту “ЕВАКУАЦІЯ 200” пошук відбувається не тільки тих осіб, які зникли під час поточної війни. Так, у 2016 році за проханням Агенції з пошуку безвісти зниклих та полонених Міністерства оборони США було проведено пошук та ексгумація пілота Повітряних сил США, який загинув на території України у 1944 році під час військової операції “Френтік”.
Довідково. Операція “Френтік” (Operation Frantic) — кодова назва спільної радянсько-американської військової операції з човниковим рухом американських бомбардувальників за трикутником Англія — Італія — СРСР у червні — вересні 1944 року, метою якої було завдання масованих авіаційних ударів по важливих військових і промислових об’єктах Німеччини і її сателітів.
Американською стороною попередньо було визначено місце падіння літака Р-51 “Мустанг” та проведено у 2009 році архівні та археологічні дослідження місцевості навколо с. Нові Трояни, Одеської області.
У період з 15 липня до 06 серпня 2016 року навколо с. Нові Трояни, Одеської області представники Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України і Національного військово-історичного музею України, спільно з Агенцією з пошуку безвісти зниклих та полонених Міністерства оборони США успішно провели пошукову роботу та вже 12 серпня 2016 року, в Національному військово-історичному музеї України (м. Київ), відбулася церемонія вшанування та передачі останків загиблого пілота Військово-повітряних сил США.
Під час заходу Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні наголосив, що ця місія демонструє спільну відданість тому, щоб усі загиблі під час Другої світової війни були знайдені.

– Ми ніколи не забудемо героїв, які боролися за наші спільні цінності. Я знаю, що українці мають такі самі почуття стосовно українських військових, які зараз борються за наші спільні цінності в зоні АТО. Україна є нацією, якою пишаються. Народ України розуміє ціну свободи. І це розуміння зробить Україну та США кращими партнерами в майбутньому, – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

{joomplucat:22 limit=8|columns=4}
(Перегляд та завантаження фото з галереї)

Стрічка новин