З нагоди Дня знань командувач ВМС провів лекцію для курсантів військово-морських навчальних закладів

1 Вер 2021 ID:4075 Переглядів:108

З нагоди Дня знань командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа провів лекцію для курсантського та викладацького складу Інституту Військово-Морських Сил та Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету “Одеська морська академія”

Керівник національного флоту розповів особовому складу навчальних закладів про перспективи розвитку сучасний стан та завдання, існуючу організаційно-штатну структуру та бойову діяльність ВМС ЗС України.

За останній рік зроблено дуже багато в питаннях розвитку ВМС. Триває робота з нарощування корабельно-катерного складу за рахунок передачі та будівництва кораблів і катерів в рамках міжнародного військового співробітництва з державами-членами НАТО, передусім США та Турецькою Республікою. Окремими ключовими напрямками є розвиток спроможностей флоту для ефективного забезпечення протимінних дій в акваторії Чорного та Азовського морів, забезпечення охорони та оборони цивільного судноплавства, об’єктів морської інфраструктури та розвиток інтегрованої системи висвітлення обстановки у Азово-Чорноморській операційній зоні. Вже піднялись у небо та виконують завдання в інтересах нашої країни безпілотні літальні комплекси “Байрактар ТВ-2ˮ, сучасний протикорабельний ракетний комплекс “Нептун”, який брав участь на параді в Києві, невдовзі заступить на бойове чергування. Триває розбудова системи базування й зведення берегової інфраструктури – як на Чорному, так і на Азовському морях, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Керівник національного флоту звернув увагу на значний крок у розвитку українських ВМС у питаннях інтеграції до стандартів Північноатлантичного Альянсу.

За останні роки у Військово-Морських Силах, відповідно до стандартів НАТО, було розмежовано функції застосування та генерації. Функцію застосування було покладено на морське командування ВМС, яке набуло спроможності з 2018 року. Функція генерації – на Командування ВМС та сформовану флотилію ВМС, які займаються підготовкою, забезпеченням, адміністративними функціями тощо, – додав контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Також керівником флоту було акцентовано увагу присутніх у питанні участі військових моряків в щорічних міжнародних навчаннях, як за кордоном, так і на території України. Продовжуючи тему міжнародного військового співробітництва, він відзначив, що у курсантів попереду великі можливості та перспективи. Кращим курсантам надається можливість отримати досвід та навчатись в провідних військових навчальних закладах країн НАТО, таких як Військово-морська академія США в Анаполісі (навчальний заклад, в якому навчався президент США Джон Кеннеді, сенатор Маккейн та багато інших).

По закінченні лекції командувач ВМС України відповів на питання курсантів та подякував за увагу присутнім.

Служба зв’язків з громадськістю
Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України
#ВМС #ua_navy #public_affairs_office
——————————-
Запрошуємо на службу до Військово-Морських Сил ЗС України
Контактний телефон: 097 041 1755

Стрічка новин