ВМС ЗС України спільно з кораблями груп НАТО в Чорному морі провели тренування типу PASSEX

27 Лип 2018 ID:2361 Переглядів:1 932

В акваторії Чорного моря кораблі Постійної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2) провели спільне тренування типу PASSEX з кораблями і катерами Військово-Морських Сил ЗС України. Метою маневрів є підвищення взаємосумісності, відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань та способів застосування  катерних тактичних груп, здійснення спільних протимінних дій  відповідно до стандартів НАТО.

         У тренуванні приймали участь три тактичні групи – багатоцільових кораблів, протимінних кораблів та артилерійських катерів. PASSEX розпочався із тактичного маневрування усіх задіяних сил. Далі фрегати “DE RUYTER” Королівських ВМС Нідерландів, “REGELE FERDINAND” МС Румунії, “FATIH” ВМС Турецької республіки та “Гетьман Сагайдачний” ВМС ЗС України відпрацювали вправи у взаємодії з катерними тактичними групами в складі малих броньованих артилерійських катерів ВМС ЗС України “Аккерман”, “Бердянськ”, “Вишгород”, “Кременчук” та “Лубни”. Метою перших було відбиття малорозмірних швидкісних цілей, а других – імітація нанесення артилерійських ударів по бойовій групі багатоцільових кораблів.

У ході тренування мінні тральщики “LUPU DINESCU” МС Румунії, “ANAMUR” ВМС Турецької республіки та рейдовий тральщик “Генічеськ” ВМС ЗС України здійснили пошук та виявлення якірних і донних мін (імітаторів), а водолазні групи – їх обстеження. Допоміжне судно “RHEIN” ВМС ФРН і морське водолазне судно “Почаїв” ВМС ЗС України виконали забезпечення пошуку виявлених мін. До дій також залучався гелікоптер з фрегата “DE RUYTER”,  який виконував елементи тактичного маневрування. 

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Фото – NATO Maritime Command

Стрічка новин