Військово-Морські Сили ЗС України відвідала Делегація Королівства Швеції

14 Вер 2020 ID:7567 Переглядів:5 353

В місті Одеса Військово-Морські Сили ЗС України прийняли делегацію Королівства Швеції на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Швеції в Україні паном Тобіасом Тибергом. Основною метою зустрічі було підтримання військового діалогу та обговорення актуальних питань регіональної безпеки, ознайомлення зі шведським досвідом партнерства з НАТО в рамках програми розширених можливостей.

Під час зустрічі, командувач українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа обговорив з Повноважним Послом Швеції паном Тобіасом Тибергом безпекову ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні та провокативний характер дій з боку РФ. Очільник національного флоту подякував іноземним партнерам за багаторічну незмінну підтримку України у боротьбі за її незалежність і послідовну партнерську позицію та підкреслив прозахідний курс співпраці української сторони.

В рамках візиту, представники делегації Швеції ознайомилися зі спроможностями українських ВМС та обговорили подальші шляхи розвитку українсько-шведського співробітництва у військово-морський сфері. Відбулося обговорення менторської допомоги у питаннях підготовки особового складу українського флоту, функціонування і подальшого розвитку систем моніторингу надводної обстановки та організації протимінної боротьби, охорони та оборони портів тощо. Західні партнери відмітили важливість вже виконаних етапів реорганізації українських ВМС таких як розділення функцій генерування та застосування сил між різними органами управління флоту.

– Ми обговорили питання подальшої співпраці щодо підвищення спроможностей корабельно-катерного складу ВМС, питання можливості менторської допомоги зі сторони Швеції, а також можливості проведення курсової підготовки офіцерського складу, – зазначив командир флотилії ВМС ЗС України капітан 2 рангу Юрій Федаш.

За словами командира флотилії , свого часу Військово-Морські Сили Швеції теж вивчали організацію ВМС іншої держави, яка входить до Північноатлантичного альянсу з метою досягнення більшої сумісності в якості партнера по НАТО. Тому ознайомлення з досвідом Швеції щодо партнерства з НАТО, в рамках програми розширених можливостей, для України має важливе значення, особливо зважаючи на національні стандарти цієї країни у підготовці та застосуванні флоту які дуже близькі до стандартів НАТО.

Служба зв’язків з громадськістю
Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України
#ВМС #ua_navy #public_affairs_office
——————————-
Запрошуємо на службу у Військово-Морські Сили Збройних Сил України
Контактний телефон: 097 041 1755

 

 

 

Стрічка новин