Військово-морська операція ЄС “Аталанта”

16 Кві 2018 ID:1398 Переглядів:239

“Аталанта” – операція ВМС країн ЄС із боротьби з піратством в північно-західній частині Індійського океану (англ. European Naval Force Somalia Operation Atalanta – EU NAVFOR SOMALIA ATALANTA). Проводиться з 08.12.2008 року за рішенням Ради ЄС із закордонних справ на підставі резолюції Ради Безпеки ООН із залученням військового потенціалу країн – членів Європейського союзу. 28.11.2016 року Європейською Радою було продовжено мандат операції на стримування, приборкання та придушення актів піратства біля узбережжя Сомалі до 31.12.2018 року.

Штаб-квартира: м. Нортвуд, Великобританія.

Район операції: охоплює південну частину Червоного моря, Аденську затоку та велику частину Індійського океану, включаючи Сейшели, Маврикій і Коморські острови. Район операцій також включає прибережну територію Сомалі (в глибину близько до 2 км), а також її територіальні та внутрішні води (площею близько 8,7 млн. м²).

Основні завдання операції:

– виявлення, запобігання та протидія піратству;

– захист цивільних суден, що виконують завдання в межах Всесвітньої продовольчої програми;

– прийняття необхідних заходів, включаючи застосування сили, для запобігання та втручання спроб здійсненню актів піратства чи збройного пограбування;

– взаємодія з країнами, структурами та організаціями, що представлені в регіоні для боротьби з актами піратства.

Сили, що залучаються: на ротаційній основі входять 4-5 од. кораблів та 2-3 од. літаки базової патрульної авіації від країн-учасниць (Німеччина, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Франція). Загальна чисельність о/с може досягати близько 1,5 тис. чол.

В результаті спільних дій угрупування “Євронавфор Сомалі” діяльність піратів практично зупинена. Так, якщо в 2009 році було зафіксовано 160 нападів на цивільні судна, то у 2014 році було здійснено дві невдалі спроби захопити торгові судна. За оцінкою військових експертів Євросоюзу, внутрішньополітична обстановка в Сомалі залишається нестабільною, що створює загрозу відновлення діяльності піратів.

Офіційний сайт:

www.eunavfor.eu/mission

Стрічка новин