В Румунії розпочалось двостороннє українсько-румунське навчання “Ріверайн – 2019”

4 Вер 2019 ID:4874 Переглядів:1 020

Сьогодні, 4 вересня в Румунії розпочались двосторонні українсько-румунських навчання “Ріверайн – 2019” за участі підрозділів Військово-Морських Сил ЗС України, Морської охорони ДПС України, Морських сил та берегової охорони Румунії. Мета заходу: відпрацювання спільних дій багатонаціональних катерних тактичних груп в акваторії річки Дунай для підвищення рівня їх взаємосумісності та спроможностей. Навчання розпочались з урочистої церемонії відкриття, яку очолили командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко та начальник Головного штабу Морських сил Румунії віце-адмірал Александру Міршу.

– Проведення цього навчання ми розглядаємо як добру нагоду підвищити рівень взаємосумісності та спроможностей українських та румунських військово-морських сил, прикордонної поліції та берегової охорони, захід дозволяє нам якісно тренувати сили та запроваджувати міжнародні стандарти взаємодії між військовими моряками, – наголосив під час промови командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко. – Попереду дні наполегливої та цікавої роботи. Кожен із вас є професіоналом своєї справи і саме час це продемонструвати, – додав керівник національного флоту.

Від Військово-Морських Сил ЗС України в цьогорічних навчаннях беруть участь малі броньовані артилерійські катери “Аккерман” та “Вишгород”, навчальний катер “Сміла” та вертоліт Мі-14, від румунської сторони –  два броньованих патрульних катери, два річкових тральщики, один патрульний катер та річковий буксир. Загалом двосторонні навчання проходитимуть протягом трьох днів в акваторії річки Дунай, де українські та румунські колеги спільно відпрацюють основні елементи по забезпеченню безпеки у протоках та річкових секторах.

– Виклики та загрози безпеці та операційному середовищу, забезпечення безпеки судноплавства змушують нас діяти разом. Цей вид навчань є гарна можливість для навчання персоналу використовувати стандарти НАТО, а також вдосконалення системи спільного режиму дій сил-учасниць, – зазначив під час звернення до учасників навчань начальник Головного штабу Морських сил Румунії віце-адмірал Александру Міршу

Навчання триватимуть до 06 вересня та включатимуть в себе такі основні елементи, як тактичне маневрування, протимінні дії, пошук та рятування людини, що впала за борт, доглядова операція.

 

Прес-центр Командування

Військово-Морських Сил

Збройних Сил України

Стрічка новин