В Одесі проведено міжнародну військову зустріч в рамках операції «ORBITAL»

17 Вер 2020 ID:7582 Переглядів:4 174

Сьогодні, 17 вересня, у місті Одеса проведено зустріч між представниками Командування ВМС ЗС України та штабу операції «ORBITAL» ВМС Королівства Великої Британії. Українську сторону очолив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, від іноземної сторони – командувач операції «ORBITAL» полковник Джонатан Кітсон. Метою заходу було поглиблення співробітництва та обговорення критеріїв підготовки особового складу ВМС ЗС України, напрямів надання інструкторської допомоги групою інструкторів багатонаціональної тренувальної місії в Україні.
Під час зустрічі сторони обговорили низку важливих питань щодо планування, оптимізації та розширення підготовки військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України в рамках навчально-тренувальної місії Великої Британії «ORBITAL». Окремо керівниками були розглянуті питання міжродової підготовки національного флоту та підготовку особового складу за дефіцитними спеціалізаціями, такими, як водолазна підготовка і підготовка корабельно-катерного складу.

– Сьогодні ми обговорити наші подальші кроки щодо набуття спроможностей Військово-Морських Сил ЗС України відповідно до стандартів НАТО. Підтримка наших партнерів в цьому напрямі є дуже важливою для нас. Безпосередньо операція «ORBITAL» – це один із ключових інструментів реалізації поставлених перед нами завдань. Багато років основні зусилля були зосереджені на підготовці виключно берегового компоненту, але з позаминулого року ми розпочали новий етап – підготовку корабельно-катерного складу із залученням іноземних інструкторів. Серед питань зустрічі було й планування спільних тренувань в нашій операційній зоні Чорного Моря з кораблями ВМС Великої Британії, а також стажування наших військових на кораблях іноземних партнерів, – зазначив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Основним результатом візиту було обговорення міжродової підготовки українських ВМС. На цей напрям буде зосереджено основні зусилля, адже підготовка всіх складових Військово-Морських Сил ЗС України – це один з ключових моментів операції «ORBITAL» в Україні – додав командувач.

Командувач операції «ORBITAL» в Україні полковник Джонатан Кітсон, у свою чергу, наголосив на всебічній підтримці з боку Великої Британії в рамках підготовки особового складу ВМС ЗС України за стандартами НАТО.

– Велика Британія надає всебічну підтримку Україні і вона започаткувала підготовку особового складу, підготовку сил та засобів ВМС ЗС України. Я впевнений у значних результатах нашої з вами роботи, а також переконаний що ми і надалі будемо розвивати та розширювати сектор підготовки сил та засобів в рамках навчально-тренувальної місії Великої Британії «ORBITAL», – відмітив командувач операції «ORBITAL» в Україні полковник Джонатан Кітсон.

Подібні проекти дають можливість українським ВМС не тільки здобувати нові знання, а й вдосконалювати фахові навички власних інструкторів, обмінюватися досвідом з представниками збройних сил провідних країн світу, щоб бути взаємосумісними з ними й виконувати завдання за стандартами НАТО.

Служба зв’язків з громадськістю
Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України
#ВМС #ua_navy #public_affairs_office
——————————-
Запрошуємо на службу у Військово-Морські Сили Збройних Сил України
Контактний телефон: 097 041 1755

 

Стрічка новин