Українські військові моряки спільно з турецькими провели поблизу Одеси навчання типу «PASSEX»

6 Бер 2019 ID:3857 Переглядів:425

У північній частині Чорного моря, екіпаж малого броньованого артилерійського катеру Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Вишгород» провів спільні навчання типу «PASSEX» з фрегатом «Барбарос» і ракетним катером «Марті» Військово-Морських Сил Турецької Республіки.

Спільні маневри кораблів двох країн відбувалися на тлі щорічних морських навчань флоту Туреччини «Блакитна Батьківщина». Слід зазначити, що під час цьогорічних навчань, практично одночасно, 67 турецьких бойових одиниць відвідають сорок іноземних портів в Мармуровому, Егейському та Чорному морях. Зокрема, до грузинського Батумі завітають фрегат і ракетний катер, в румунську Констанцу увійдуть фрегат і мінний тральщик, а болгарський порт Варна відвідає фрегат і підводний човен.

В ході спільного тренування український артилерійський катер і турецькі кораблі виконали завдання з тактичного маневрування в строях та ордерах, навчання з протиповітряної оборони, а також провели тренування зі зв’язку у відповідності до стандартів НАТО. І це стало черговим кроком на шляху поглиблення співробітництва флотів двох країн і підвищення рівня взаємосумісності, метою якої є зміцнення стабільності і безпеки у Чорноморському регіоні.

За словами першого заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірала Олексія Неїжпапи, участь українського екіпажа у спільних навчаннях є свідченням системної співпраці вітчизняного флоту з флотами країн НАТО. Він зауважив, що з початку року це перші навчання типу «PASSEX» у Чорному морі за участю українського корабля.

 

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

 

 

 

Стрічка новин