Українські ВМС беруть участь у стратегічному командно-штабному навчанні «Козацька воля — 2018»

1 Жов 2018 ID:3046 Переглядів:1 248

Військово-Морські Сили ЗС України беруть участь у стратегічному командно-штабному навчанні «Козацька воля — 2018», які тривають з 25 по 29 вересня у Збройних Силах України. Головною метою навчань є нарощування спроможностей органів військового управління в ході ведення оборонних стабілізаційних дій військами, планування та здійснення контрнаступальної операції.

– Зважаючи на присутність нашого корабельного складу на Азовському морі, 6 тактичних груп корабельного складу Військово-Морських Сил ЗС України на Чорному та Азовському морях, виконують завдання за призначенням в інтересах оперативного угруповання, – розповів заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України з бойової підготовки контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Ми здійснюємо ведення морської розвідки та стабілізаційних дій, охорону пунктів базування, супроводження кораблів та конвоїв, поставку озброєння, військової техніки та запасів у відповідні підрозділи, на кораблі та судна, – додав він.

Береговими підрозділами національних ВМС проводяться тактико-спеціальні навчання та заняття, які направлені на забезпечення дій військ (сил), оперативного, бойового, тилового та технічного.

– Одним з основних елементів є здійснення взаємодії з іншими родами та видами Збройних Сил України в інтересах виконання завдань в операціях. В першу чергу взаємодія з Повітряними силами та Десантно-штурмовими військами ЗС України, – наголосив заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України. – Ми керуємо діями корабельного складу у тому числі в інтересах десантно-штурмових військ України, проводимо у взаємодії висадку морського десанту на необладнане узбережжя.

Водночас, катерні тактичні групи провели бойові стрільби, забезпечили ізоляцію ділянки морського узбережжя та захист морських комунікацій. Маневрений рятувальний загін у взаємодії з авіацією здійснили заходи пошуково-рятувального забезпечення – надання допомоги аварійному кораблю та рятування особового складу, що плаває на воді. Мінно-загороджувальні дії провела корабельна група загородження.

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Стрічка новин