У Військово-Морських Силах ЗС України розпочато українсько-румунськи навчання Ріверайн-2020

8 Вер 2020 ID:7535 Переглядів:5 135

8 вересня, у місті Ізмаїл, стартували двосторонні українсько-румунські навчання “Ріверайн-2020”. Урочисте відкриття навчання розпочалося з офіційної зустрічі командувачів Військово-Морських Сил України та Румуні – контр-адмірала Олексія Неїжпапи та контр-адмірала Міхая Панайта на території Ізмаїльського морського вокзалу.

Навчання серії “Ріверайн” проводяться в третє і мають на меті відпрацювання спільних дій багатонаціональних катерних тактичних груп в акваторії річки Дунай для підвищення рівня їх взаємосумісності та спроможностей. Окрім набуття нового досвіду та підтримки навченості, подібні заходи надають можливість спільних тренувань з державою-членом НАТО, що дозволяє українській стороні об’єктивно оцінити власний рівень сумісності.

         – Ці щорічні військово-морські навчання засвідчують дружбу і партнерство наших країн та їх розуміння важливості забезпечення безпеки у річкових секторах і протоках. Вони стали гарною нагодою підвищити рівень взаємосумісності, вдосконалити спроможності, якісно тренувати сили  та застосовувати міжнародні стандарти взаємодії. Сучасні загрози показують  нам, що діяти потрібно разом, адже так ми набагато міцніші, – підкреслив очільник національного флоту контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Дунай – одна з найбільших в Європі судноплавних артерій, по фарватеру якої проходить державний кордон між Україною та Румунією. Ріверайн-2020 це наша відповідь на виклики та загрози в її акваторії річки Дунай, – додав він.

Особливістю цьогорічного “Ріверайну” є залучення Військово-Морськими Силами Румунії до участі в навчаннях мінного тральщика, завданням якого є протимінне  забезпечення дій основних сил в акваторії річки Дунай. Окрім того, в навчаннях задіяні артилерійські катери обох держав-учасниць, катери Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Урочисті заходи та спільні тренувальні дії проводяться з дотриманням вимог чинного законодавства щодо протиепідеміологічної безпеки.

Служба зв’язків з громадськістю

Командування Військово-Морських Сил

Збройних Сил України

#ВМС #ua_navy #public_affairs_office

——————————-

Запрошуємо на службу у Військово-Морські Сили Збройних Сил України

Контактний телефон: 097 041 1755

 

Стрічка новин