У місті Одеса фінішувала відкрита регата крейсерсько-перегонових яхт

30 Сер 2020 ID:7495 Переглядів:8 719

30 серпня у місті Одеса фінішувала відкрита  регата крейсерсько-перегонових яхт. Перегони було організовано за підтримки командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи та під патронатом Голови Одеської ОДА. Організаторами гонки виступили ГО “Магеллан-500”, Чорноморський яхт-клуб та Парусна федерація Одеської області.

Протягом регати безпеку на морі забезпечував патрульний катер українських ВМС типу “Айленд” – “Старобільск” під командуванням старшого лейтенанта Павла Гладченко, який у 2014 році разом з іншими вірними Військовій присязі курсантами співав гімн України у вже окупованому на той момент росіянами Криму. Морський перехід до найпівденнішого острову України супроводжувався як 2-3-х бальним штормом так і повним штилем, що досить ускладнювало похід.

Нагородження призерів і закриття регати відбулося у Чорноморському яхт-клубі міста Одеса. За пропозицією командувача національного флоту, під час церемонії хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих захисників України, серед яких немало військовослужбовців українських ВМС.

– Ми щодня виконуємо багато важливих завдань, серед яких захист цивільного судноплавства, адже збереження життя та здоров’я наших громадян є найважливішим пріоритетом Військово-Морських Сил, – зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа, під час нагородження учасників перегонів.

Серед призерів парусної регати – команда Військово-Морських Сил ЗС України, на яхті Військово-морського ліцею “Меркурій”, яка посіла 3-е місце. Екіпаж яхти складається з військовослужбовців національного флоту, які не зрадили Присязі під час російської анексії Криму у 2014 році.

Під час церемонії нагородження виконуючий обов’язки директора Чорноморського яхт-клубу Альберт Кабаков запропонував 9 яхт типу “Platu 25” для навчання парусному спорту майбутніх офіцерів та запросив до участі у наступних регатах. За словами очільника українського флоту, у більшості розвинених морських держав світу, флотські офіцери обов’язково мають володіти навичками управління парусною яхтою.

Служба зв’язків з громадськістю
Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України
#ВМС #ua_navy #public_affairs_office

 

Стрічка новин