Перший “Кентавр” для Військово-Морських Сил ЗС України спущено на воду

14 Вер 2018 ID:2762 Переглядів:1 332

Сьогодні, 14 вересня, у Києві відбувся урxочистий спуск на воду головного з нової серії десантно-штурмових катерів проекту 58503 (“Кентавр”), побудованих на Київському суднобудівному заводі ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України. Даний проект має ряд відмінностей від аналогічних у даному класі катерів, зокрема швидкість понад 40 вузлів, бронювання, можливість перевезення морського десанту та його висадку через носову апарель, а також наявність реактивної системи залпового вогню і бойових модулів.

У церемонії спуску взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко, керівництво та працівники підприємства.

– В умовах нарощування військово-морської присутності Російської Федерації, зокрема в Азовському морі, особливо гострою для нас є потреба в малих, високо маневрених та добре оснащених кораблях та катерах, – наголосив командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко. – Спуск на воду нових бойових одиниць для Військово-Морських Сил ЗС України поступово стає вже буденною плановою подією, – додав він.

Керівник виду ЗС України зазначив, що в найближчій перспективі від національної промисловості для українських ВМС очікуються сучасні ракетні катери, які будуть здатні нести новітню ракетну зброю українського виробництва, що дозволить наростити сили оборони України з морського напрямку.

За флотською традицією, під час спуску корабля на воду об борт була розбита пляшка шампанського. Хрещеною матір’ю катера стала Народний депутат України Ірина Фріз. Музичний супровід заходу здійснював військовий оркестр українських ВМС. Представник духовенства освятив катер і екіпаж.

Командиром першого десантно-штурмового катера стане старший лейтенант Сергій Одинець. Офіцер Військово-Морських Сил ЗС України в 2014 році, будучи курсантом 3-го курсу Академії ВМС ім. П.С. Нахімова, не зрадив Військовій присязі на вірність Українському народові, вийшов на материкову Україну й продовжив навчання у військово-морському навчальному закладі. Після випуску продовжив службу в бригаді надводних кораблів національного флоту.

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Стрічка новин