Морська практика, обкатка танками та смуга перешкод, або як проходить польовий вишкіл флотських ліцеїстів

11 Вер 2019 ID:4963 Переглядів:538

У вихованці Військово-морського ліцею розпочалися навчально-польові збори із виїздом на навчально-тренувальну базу у м. Миколаїв та Широколанівський загальновійськовий полігон. Протягом трьох днів ліцеїсти закріплюватимуть теоретичні знання, які вивчаються в курсі дисциплін «Захист Вітчизни» та «Морська підготовка».
Вони вже встигли пройти шлюпкову практику на ялах та відпрацювати завдання з вогневої підготовки. Також один із етапів практики, який проходив на базі Навчального центру ВМС, включав тренування на спеціальних тренажерах. Зокрема, під час навчання на тренажері «Боротьба за живучість» хлопці в реалістичних умовах проводити відпрацювання дій екіпажу по ліквідації пожеж, аварій трубопроводів, пробоїн корпусу та виходу із затопленого відсіку корабля. А ось у класі корабельної енергетичної установки та в навігаційному класі, обладнаному тренажерним комплексом судноводіння, ліцеїсти в повній мірі відчули себе справжніми моряками. Адже завдяки системі візуалізації, яка відтворює навколишнє оточення: водний простір, хвилювання моря, обрис берегу, навігаційні споруди, надводні і повітряні судна, що рухаються, берегові об’єкти, а також реалістично передає будь-які погодні умови, різні атмосферні явища, час доби – хлопці немов побували на справжньому бойовому кораблі й пройшли всі етапи швартових, буксирних, пошуково-рятувальних та спеціальних операцій. За словами юнаків, здобутий досвід обов’язково їм знадобиться, бо практично кожен вихованець ліцею у майбутньому планує обрати фах військового моряка.
Але найцікавіше на ліцеїстів чекає попереду.
– В останній день нашої практики ми вирушимо на полігон. Там кожен з юнаків пройде обкатку танками, стрілятиме зі всіх видів стрілецької зброї і спробує свої сили на смузі перешкод розвідника. Така інтенсивна програма польового вишколу сприяє їм не лише закріплювати на практиці отримані теоретичні знання, але це і психологічна підготовка, яка, на мою думку, в майбутньому допоможе хлопцям зробити вибір щодо їх подальшого навчання у військових вишах, – розповідає учитель «Захисту Вітчизни» полковник запасу Валерій Деревінський.

Наталія Задверняк, АрміяInform

Стрічка новин