Курс на полігоні з боротьби за живучість корабля є обов’язковим для кожного військового моряка

6 Вер 2019 ID:4900 Переглядів:551

У Миколаєві на базі Навчального центру Військово-Морських Сил завершується фахова підготовка військовослужбовців, які були розподілені для проходження служби на кораблях українського флоту. Після введення в експлуатацію сучасного полігона боротьби за живучість корабля в минулому році, заняття на ньому є обов’язковими. Це правило стосується не тільки тих, хто тільки-но приєднався до флотської родини, а й для тих, хто вже декілька років проходив службу на кораблях, але не проходив навчання на полігоні.

За словами начальника навчального полігона старшого мічмана Володимира Войналовича, військовослужбовці тренуються як особисто, так і у складі аварійних партій, відпрацьовують питання боротьби з водою та пожежею за різноманітних умов.

– Зараз ми імітуємо бортові пошкодження від артилерійських снарядів різного калібру, а також протікання горловини. Під час ліквідації наслідків цих пошкоджень військовослужбовці складають нормативи з установки розсувного упора та стрічкового бугеля, у будь-який момент ми можемо ускладнити завдання, збільшити тиск води  або відкрити ще одну пробоїну, – говорить начальник навчального полігона старший мічман Володимир Войналович.

Слід зазначити, що завдяки покращенню навчально-матеріальної бази керівництво Навчального центру веде постійну роботу щодо вдосконалення саме практичної складової навчального процесу. Це і полігон боротьби за живучість, і сучасні тренажери для підготовки різних корабельних спеціалістів, навігаційні класи тощо, а з цього року ще й заняття на ялах із виходами у річку Південний Буг.

– Я вже більше двох років прослужив на фрегаті «Гетьман Сагайдачний», а зараз мене перевели на нові катери типу «Кентавр» механіком. Два роки тому я підписав контракт і одразу пішов служити на корабель, а зараз маю пройти фахову підготовку, щоб отримати відповідну спеціальність, – говорить матрос В’ячеслав Карякін.

Нагадаємо, що навчальний полігон із боротьби за живучість корабля розпочав свою роботу у вересні минулого року. Це єдиний в Україні тренажер, який дозволяє проводити в реалістичних умовах практичне відпрацювання дій екіпажу морського судна з використанням аварійно-рятувального майна під час боротьби з місцевими загоряннями та об’ємними пожежами, затоплення всередині корпусу у випадках аварійних пошкоджень зовнішньої обшивки корабля або внутрішніх корабельних трубопроводів, ліквідації пробоїни та виходу із затопленого відсіку корабля. Спостереження за діями моряків ведеться за допомогою відеокамер, що дає можливість детально аналізувати проведені дії, щоб у подальшому ефективніше відпрацьовувати всі завдання.

«АрміяInform»

Стрічка новин