“Кентаври” для ВМС ЗС України: на воду спущено ще один десантно-штурмовий катер

20 Вер 2018 ID:2902 Переглядів:1 144

У Києві відбувся спуск на воду ще одного десантно-штурмового катеру проекту 58503 (“Кентавр”). Нові бойові одиниці побудовано на Київському суднобудівному заводі ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України.

– “Кентавр” – це вже другий проект вітчизняних катерів, який був розроблений і побудований саме незалежною Україною, – зазначив начальник штабу – перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов. – Цей  катер започаткував серію таких бойових одиниць, ми вже маємо два спущених на воду катери та очікуємо на продовження, – додав він.

Символічно, хрещеною мамою десантно-штурмового катеру, призначеного для висадки підрозділу морського десанту на необладнане узбережжя, стала представниця морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України старшина Юлія Мединська. В Криму дівчина проходила службу в 1 окремому Феодосійському батальйоні морської піхоти, була янголом-охоронцем наших захисників. У 2014 році з любов’ю до України й жагою до перемоги над агресором, Юлія в складі свого підрозділу вийшла на материкову частину Батьківщини й продовжила виконувати завдання за призначенням. І сьогодні вона стала оберегом нової флотської бойової одиниці.

Спуск катерів у цьому році є продовженням будівництва серії катерів в рамках Державної цільової програми розвитку озброєння і військової техніки на період до 2021 року для Військово-Морських Сил ЗС України з метою нарощування сил оборони України з приморського напрямку.

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Стрічка новин