Військово-Морські Сили Франції
Військово-морські сили Франції або Національні військово-морські сили Франції (фр. Marine nationale) – один із видів збройних сил країни.
Військово-морські сили Франції призначені для ведення повномасштабних бойових дій практично на усіх океанських та морських ТВД як самостійно, так і у складі національних збройних сил, а також у взаємодії з об'єднаними ВМС НАТО. Їх значення в сучасних умовах визначається великою площею (понад 11 млн. км2) територіальних вод і економічних зон, що вимагають охорони, протяжністю морських комунікацій, що забезпечують до 70% торгових перевезень Франції, високою ефективністю застосування морської могутності для врегулювання криз і конфліктів у різних районах світу, більш високим ступенем інтеграції в структурі НАТО у порівнянні з національними сухопутними військами і ВПС.
 На ВМС країни також покладаються завдання ведення розвідки на морі, захисту цивільного населення Франції, участь у попередженні кризових ситуацій та, в разі необхідності, силове втручання в кризу для відновлення миру та захисту життєвих інтересів держави у світі.
Загальне керівництво військово-морськими силами здійснює міністр оборони, а безпосереднє — начальник штабу ВМС (командувач), адміністративно підпорядкований начальнику штабу збройних сил. При міністерстві оборони мається Вища рада ВМС, яка є консультативним органом з питань будівництва та бойового застосування морської авіації і сил флоту, призначення на вищі посади і присвоєння адміральських звань.
Штаб ВМС, як орган оперативного управління займається розробкою планів ведення війни на морі і перспективних програм розвитку ВМС, організацією оперативної та бойової підготовки, а також тилового забезпечення частин і кораблів, бере участь у підготовці проекту бюджету.
Командна структура.
Головне командування ВМС Франції (Париж);
Командування Атлантичної зони (Брест);
Командування Середземноморської зони (Тулон);
Командування зони Ла-Манш і Північного моря (Шербур);
Командування Тихоокеанської зони;
Командування зони Індійського океану;
Командування зони Антильські острови - Гвіана.
Склад ВМС:
-  надводні  сили  (входять  всі  бойові  кораблі  ВМС Франції. Чисельність  особового складу – 12000  осіб);
- підводні сили (кожний з 10 підводних човнів ділиться на два екіпажі (“синій” та “червоний”) для зручного виходу в море);
- військово-морська авіація (14 авіанесучих та базових флотилій, 4 допоміжних ескадрильї. Кількість особового складу – 6800 осіб);
- сили морської піхоти і частини спеціального призначення ВМС (6 підрозділів  “командос”,  2 групи та 7  рот  захисту та оборони.  Кількість  особового складу – 1700 осіб).
Корабельний склад.
Підводні човни – 10;
Авіаносці – 1;
Крейсери – 2;
Ескадрені міноносці – 2;
Фрегати – 7;
Корвети – 15;
Ракетні катери – 7;
ДВКД – 3;
Тральщики – 20;
Патрульні кораблі – 1;
Розвідувальні кораблі – 2;
Судна забезпечення – 10.
Офіційний сайт ВМС Франції: