Морська піхота України сьогодні: завдання та структурні трансформації
Морська піхота України – рід військ який призначений для дій у морських (повітряних) десантах, ведення наступального бою на морському узбережжі, оборони військово-морських баз, ділянок узбережжя й важливих берегових об'єктів.
Детальніше
Бойові спроможності Авіаносної ударної групи США
Авіаносна ударна група США (АУГ) – (англ. Carrier strike group, CSG; Carrier Battle Group) оперативне з’єднання кораблів ВМС США, бойовим ядром якого є авіаносець. Формування нараховує близько 7500 чоловік.
Детальніше
Вдосконалення практичної складової навчально-виховного процесу у Відділенні військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету “Одеська морська академія”
Уже третій рік поспіль Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету “Одеська морська академія” (далі - Відділення) здійснює підготовку фахівців для потреб Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Детальніше
Розробка плавучої оптоволоконної резервної системи звязку для потреб ВМС США
Для забезпечення стійкості зв’язку під час ведення бойових дій в світовому океані, Агенція з перспективних досліджень оборони США (DARPA) розробляє резервну системи зв’язку.
Детальніше
Зміни у БЧС ВМС ЗС Туреччини у 2017 році
Програма проектування та будівництва танкодесантних кораблів.
У червні 2011 року між Суднобудівним заводом "ANADOLU" та МО Туреччини укладено контракт на будівництво двох танкодесантних кораблів для ВМС країни.
Детальніше
ІСТОРІЯ ПОБУДОВИ СУЧАСНИХ ВМС ТУРЕЧЧИНИ.
Історичне підґрунтя
У другій половині ХІХ ст. Туреччина остаточно втратила спроможність будувати власні бойові кораблі. Спроба будівництва у 1880-х роках броненосця AbdülKadir в Константинополі закінчилася нічим. Корабель довго будували, а потім розібрали на метал на стапелі. На початку ХХ століття основу турецького флоту складали кораблі, побудовані за кордоном.
Детальніше
БІЙ РОСІЙСЬКОГО МРК «МІРАЖ» З МОЛДАВСЬКИМ ТЕПЛОХОДОМ «ЛОТОС-1».
10 серпня 2008 року росіяни заявили про гучну перемогу над ВМС Грузії в «першому у ХХІ столітті, морському бою російського флоту». Російський «журналіст» Аркадій Мамонтов навіть мультик зробив про цю знаменну подію. А газета ЗС РФ «Красная звєзда» опублікувала пафосну статтю: «…корабли форсированным ходом накручивали на винты мили…, полтонны летящей с умопомрачающей скоростью взрывчатки (це про ракети)», ну і в такому дусі.
Детальніше
C4ISR як уможливлення спроможності
c4isr_01
Як маленькій українській армії перемогти велику радянську?
СОБ щодо системи C4ISR
Стратегічна ціль 1: Об'єднане керівництво силами оборони, що здійснюється відповідно до принципів і стандартів, прийнятих державами – членами НАТО.
Оперативна ціль 1.4: Створення ефективної системи оперативного (бойового) управління, зв'язку, розвідки та спостереження (C4ISR)
Детальніше
Вивчення англійської мови ліцеїстами Військово-морського ліцею за стандартами НАТО
Вперше серед всіх військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою війсково-фізичною підготовкою, які функціонують  в Україні,  ліцеїсти ВМЛ отримали сертифікати рівня володіння англійською мовою за стандартами НАТО,   що дає великі переваги нашим вихованцям.
Детальніше
Міжвідомча координація та взаємодія складових сил оборони. Міжнародний досвід. Можливі шляхи реалізації.
В умовах зростання загроз в Азово-Чорноморському регіоні, а саме: невирішеність питань щодо розмежування державного кордону між Україною і Російською Федерацією в акваторії Азовського моря, територіальні претензії до України з боку РФ, у тому числі на виключну (морську) економічну зону та територіальне море, існуючих сучасних загроз безпеки на морі
Детальніше