Військово-лікарська експертиза
 Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Детальніше
Переохолодження, обмороження. Ознаки, перша медична допомога, профілактика.
Обмороження. Переохолодження (холодове ураження, гіпотермія).
Переохолодження – патологічний стан, розвивається при тривалій дії холоду на весь організм, в результаті чого виникає порушення кровообігу. Загальне переохолодження організму може виникати як при температурах нижче, так і вище нуля.
Детальніше
Надання першої медичної допомоги в умовах бойових дій
(в секторі обстрілу)
Надання домедичної допомоги на полі бою є основною запорукою врятування  життя  пораненому.  Аналіз  причин  загибелі  солдатів  під час ведення бойових дій вказує на те, що значну їх частину можна було б врятувати при своєчасному та якісному наданні домедичної допомоги. Близько 90 % смертей в бою відбуваються до того, як поранені дістануться медичної установи.
Детальніше
Попередження та профілактика укусів зміями та павуками
З настанням весняно-літнього потепління та протягом літнього періоду, як правило активність та агресія нападів бродячих тварин, змій, павуків та комах значно підвищується. За статистичними даними Державної санітарно-епідеміологічної служби України за останні три роки реєструвалося від 30 до 50 випадків укусів гадюками та понад 100 випадків укусів павуками, летальних випадків не зафіксовано.
Детальніше

Санаторно-курортне лікування військовослужбовців  Військово-Морських Сил Збройних Сил України та членів їх сімей
Санаторно-курортні заклади Міністерства оборони України
На сьогодні у складі Міністерства оборони України залишилось тільки три санаторно-курортні заклади і одне санаторне відділення загальною штатною місткістю на 1400 ліжок. Фактично розгорнуто (у зв’язку з необхідністю проведення капітального ремонту корпусів) — 1085 ліжок, в тому числі:

Детальніше
Законодавча база щодо організації санаторно-курортного лікування:
Наказ Міністра оборони України № 333 від 26 травня 2014 року “Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України”.

Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, зареєстрований 03 листопада 2015 року за №739-VIII;Постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року № 446
Детальніше