16-17 січня 1992 року 
в Москві на саміті глав держав СНД досягнуто домовленості щодо підпорядкування Співдружності Незалежних Держав  Військово-морського флоту колишнього СРСР за винятком Чорноморського флоту. Голова Верховної Ради Російської Федерації Руслан Хасбулатов виступив із заявою, що „не вважатиме за потрібне продовження існування СНД, якщо Україна і надалі наполягатиме на підпорядкуванні собі частини Чорноморського флоту”.
#ВідроджуємоРазомІсторіюВМС, #ВМСУкраїниДеньЗаДнем
15 січня 1861 року
народився Бурлей Сергій Іванович – військовий діяч часів УНР та Української Держави, контр-адмірал. Випускник Миколаївської Морської Академії (1894). Командував Керченським портом (1912-1913), градоначальник Севастополя (1913-1917), командувач Українсько-кримською флотилією ВМС Української Держави (1918-1919). Після анти гетьманського перевороту перейшов на службу до Збройних Сил Півдня Росії, відмовився від еміграції з військами генерала Врангеля. Загинув у листопаді 1920 рок
Детальніше
14-15 січня 1993 року
в Москві відбулися російсько-українські переговори на вищому рівні. Президенти Б.Єльцин і Л.Кравчук заявили про готовність виконувати Ялтинську угоду. Документи по статусу ЧФ у зв’язку з різним підходом сторін до питання власності на флот та подвійного громадянства, підписані не були. 15 січня обидва Президенти спільним рішенням призначили командувачем ЧФ російського віце-адмірала Героя Радянського Союзу Едуарда Балтіна.
 #ВідроджуємоРазомІсторіюВМС, #ВМСУкраїниДеньЗаДнем
14 січня 1918 року
Центральна Рада прийняла "Тимчасовий Закон про український державний флот", підготовлений Морським міністерством УНР. Він став юридичною базою для утворення українського флоту. Цим законом був затверджений перший офіційний український воєнно-морський прапор ХХ сторіччя
Детальніше

13 січня 1908 року
народився Єрошенко Василь Миколайович – контр-адмірал, у роки Другої світової війни учасник оборони Севастополя, командир лідера «Ташкент», на якому було вивезено з оточеного Севастополя більше 2500 поранених і мешканців міста, вцілілі частини полотна панорами «Оборона Севастополя 1854-1855 років». У подальшому командував гвардійським крейсером "Червоний Кавказ".
#ВідроджуємоРазомІсторіюВМС, #ВМСУкраїниДеньЗаДнем

12 січня 1975 року
прийняте в експлуатацію найбільше судно, яке було побудоване за всю історію СРСР - супертанкер «Крим». Він був побудований на Керченському суднобудівному заводі «Залів». Супертанкер «Крим» проекту 1511 мав водотоннажність 180 тис. тон, довжину 295 метрів, швидкість 15 вузлів, дальність плавання 25 тис. миль, екіпаж 36 чоловік.
У 1989 році проданий до В’єтнаму, де отримав назву «Chi Linh»
 #ВідроджуємоРазомІсторіюВМС, #ВМСУкраїниДеньЗаДнем

12 січня 1622 року
польський король Жигимонт (Сигізмунд) у Кракові видав королівську грамоту до гетьмана Петра Сагайдачного,
у якій високо оцінив дії козацького флоту під час Хотинської битви.
„...Висловлюємо вам і всьому війську запорожському милість нашу і вдячність, яку у всіх потребах війська охоче обіцяємо виявляти... Тепер же, нагороджуючи малим подарунком згадану мужність вашу і зусилля під Хотином, надсилаємо із нашої королівської казни через придворного підскарбія 400 тисяч битих таляр
Детальніше
11 січня 1919 року
Морським міністром уряду Директорії контр-адміралом Михайлом Білинським
видано наказ по морському відомству № 107, яким  введено в дію
«Закон про гардемаринську школу», яка була сформована в Миколаєві
(згодом переміщена до Кам'янець-Подільського).
10 січня 1996 року
до складу Військово-Морських Сил України увійшов середній десантний корабель проекту 773 СДК-137, який названий сдк «Кіровоград», у 2016 року отримав найменування «Юрій Олефіренко» на честь капітана 1 рангу Юрія Олефіренка, уродженця Кіровоградщини, командира 73 морського центру спеціального призначення, який героїчно загинув у бою з російсько-терористичними військами на Донеччині.
Детальніше
10 січня 1996 року
 до складу Військово-Морських Сил України увійшов гарнізон в Чорноморському.
На ракетних катерах „Умань”, „Прилуки”, „Цюрупінськ” і „Каховка”
новоствореного українського дивізіону ракетних кораблів було урочисто піднято Військово-Морські Прапори України.
  Командиром дивізіону був призначений капітан 2 рангу Володимир Карякін.
 #ВідроджуємоРазомІсторіюВМС, #ВМСУкраїниДеньЗаДнем