У ВМС ЗС України тривають заходи щодо приведення системи управління відповідно до стандартів НАТО
У Військово-Морських Силах ЗС України тривають заходи щодо приведення системи управління відповідно до стандартів НАТО. Особовий склад підрозділів, які функціонуватимуть у складі національного флоту, згідно нової організаційної структури вже розпочали курсову підготовку. На даний час курс проводиться з оперативних, адміністративних питань та питань всебічного забезпечення і підготовки військ (сил).
- Приведення системи управління українських ВМС відповідно до стандартів НАТО, розподіл функцій і завдань між вертикалями управління, а в подальшому переформування усіх структурних підрозділів - важливе і актуальне завдання сьогодення, - розповів командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко. – І одним із наших перших кроків є створення командування морської піхоти та морського командування, - додав він.
На думку керівника виду Збройних Сил України труднощі даних процесів полягають в обмеженому часовому ресурсі.
- Ми повинні сформувати орган управління, який найближчим часом здійснюватиме керівництво визначеним складом військ та в подальшому виконуватиме завдання на загрозливих для держави напрямках, - підкреслив командувач національного флоту.
Не менш важливим є і процес наповнення нових підрозділів висококваліфікованим та професійним особовим складом.
- Основана частина персоналу, так би мовити її базова складова, у нас вже є. Кожного посадовця ми заслуховуємо окремо і кожен буде проходити через відповідні оцінні органи, атестаційну комісію Військово-Морських Сил ЗС України та Збройних Сил України, - зазначив віце-адмірал Ігор Воронченко. - Все має бути прозоро, щоб на посадах перебував саме той особовий склад, який цього заслуговує.
Варто зазначити, що програму курсу ведуть представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, заняття проводяться практично з усіх дисциплін.
- Я зацікавлений, щоб під час цього курсу до особового складу були доведені новітні розробки та бачення, які викладаються у Національному університеті оборони України, а також у проведенні додаткових занять з детальним роз’ясненням різниці між процесом планування за стандартами НАТО та тим, який існує зараз, - зазначив командувач національних ВМС.
Після завершення курсу з особовим складом будуть проведені заходи оперативної підготовки з метою найшвидшого набуття ними оперативних спроможностей для виконання завдань за призначенням.

Прес-центр Командування Військово-Морських Сил ЗС України