У Одесі в ході семінару за участі іноземних фахівців обговорювалися питання розробки стратегії відродження національного флоту
Відповідно до рішення командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Ігоря Воронченка, ми розробляємо Стратегію ВМС ЗС України на довготривалу перспективу, - зазначив заступник начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко. - У цьому нам допомагають представники Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швеції, Норвегії та Морського Командування НАТО, - додав він.
За інформацією представника Командування ВМС України, дана стратегія розробляється із залученням спеціалістів багатьох науково-дослідницьких інститутів та неурядових організацій, що займаються вивченням стратегії та військово-морської індустрії. Основними напрямками роботи є трансформація системи управління ВМС, яка відповідає підходам і стандартам НАТО, відновлення бойового потенціалу флоту, системи спостереження за надводною обстановкою та інфраструктури базування на Чорному і Азовському морях.
На даний час проведено першу робочу зустріч, в ході якої опрацьовано план-графік відпрацювання зазначеної стратегії та обговорено питання основної методології, яка розкриває, що саме обговорюється на кожному кроці, - зазначив капітан 1 рангу Андрій Риженко. Як додав він, у 2018 році планується кілька подібних робочих зустрічей та семінарів, після чого планується завершити побудову Стратегії.
Для учасників семінару також проведено ознайомчу екскурсію на малі броньовані артилерійські катери ВМС ЗС України.