«Жодна прибережна країна не буде суверенною, якщо не матиме і не розвиватиме свої Військово-Морські Сили» - віце-адмірал Воронченко
Захист суверенітету і національних інтересів України на Чорному і Азовських морях, охорона критичної інфраструктури на узбережжі і море-господарчого комплексу України, забезпечення безпеки і свободи судноплавства є головними завданням Військово-Морських Сил Збройних Сил України, відновлення яких зараз триває завдяки народу України та допомоги наших партнерів, - про це заявив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко під час виступу у Києві на Міжнародній конференції з морської безпеки. Вітаючи учасників конференції, основним організатором якої стала громадська організація «Міжнародний центр стратегій безпеки і оборони», керівник виду Збройних Сил України наголосив, що подібний форум в Україні проводиться вперше.
За словами віце-адмірала Ігоря Воронченка, в умовах, коли йде становлення України як суверенної європейської країни та морської держави, сьогоднішня конференція є дуже важливою, особливо з огляду на те, що цей процес триває в умовах швидких і змістовних змін системи безпеки у Чорноморському регіоні, навколо якого сформувалось декілька локальних конфліктів, що досі тліють.
Командувач ВМС наголосив на критично важливій ролі військово-морських сил у морській безпеці. «Жодна прибережна країна ніколи не буде суверенною, якщо вона не матиме і не розвиватиме свої Військово-Морські Сили. Україна має цінності на морі, які мають бути захищені», - зазначив він.
Як вважає командувач, основою відновлення гармонії і стабільності Чорноморського регіону мають стати взаємовигідна співпраця у питаннях морської безпеки, повага, довіра та економічний розвиток. На думку Ігоря Воронченка, Україна має статус морської держави завдяки своєму вагомому внеску у морську безпеку, а саме через участь у регіональних ініціативах у Чорному морі, у морських операціях під проводом НАТО і Європейського Союзу,  розвитку мореплавства, вивчення Світового океану, а також завдяки сприятливому географічному положенню.
На думку віце-адмірала, окупація у 2014 році Російською Федерацією Криму, яка призвела у тому числі до втрати Україною значної частини свого морського потенціалу, є загрозою стабільності і безпеці не лише України, а й усього регіону. Він підкреслив важливу роль НАТО у справі стримування агресивних амбіцій Росії і поновленні стабільності і безпеки. За словами Ігоря Воронченка, ВМС ЗС України активно співпрацюють з НАТО, і ця співпраця є основою реформування флоту. «Ми тісно співпрацюємо з усіма країнами регіону, збільшуємо кількість контактів, навчань та взаємний обмін досвідом. Ми продовжуємо нашу підтримку операцій НАТО та регіональних ініціатив з питаннях контролю судноплавства у Чорному морі», - зазначив керівник виду Збройних Сил України.
Командувач ВМС ЗС України подякував за організацію і участь і конференції Громадській організації «Міжнародний центр стратегій безпеки і оборони» і особисто його керівнику Ігорю Кабаненку, Надзвичайному та Повноважному Послу США в Україні пані Марі Йованович, директору Центру інформації та документації НАТО Барборі Маронковій, заступнику Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександру Літвіненко, президенту Jamestown foundation Глену Ховарду, народним депутатам,  представникам громадськості, журналістам. Він також привітав учасників конференції  - представників командування 6-го флоту ВМС США контр-адмірала Деніела У.Двойєра та командування ВМС Турецької Республіки  контр-адмірала Явуза Кіліка.

(Перегляд та завантаження фото з галереї)