У Чорному морі українські ВМС спільно з кораблями Великобританії, Туреччини та Румунії провели тренування типу PASSEX
У північно-західній частині Чорного моря українські ВМС спільно з кораблями Великобританії, Туреччини та Румунії провели тренування типу PASSEX. Есмінець “Дункан” (Королівські ВМС Великобританії), фрегати “Ілдирим” (ВМС Турецької Республіки), «Гетьман Сагайдачний» (ВМС ЗС України) та “Р. Фердінанд” (ВМС Румунії) практично відпрацювали спільні дії у складі групи надводних кораблів відповідно до стандартів НАТО,   підвищили рівень взаємосумісності.  
На переході морем український фрегат прийняв на борт вертольот Ка-27, після чого відбулося тренування посадок вертольоту  на палубу корабля. Крім того, відпрацьовані підходи для посадок на палуби кораблів їхніх вертольотів.  
В ході спільних дій доглядовою командою есмінця “Дункан” проведено показову доглядову операції на борту фрегата “Гетьман Сагайдачний”.  
Учасники тренування здійснили тактичне маневрування в строях і ордерах.
До PASSEX залучався і літак Ан-26 морської авіаційної бригади ВМС ЗС України, - для висвітлення надводної обстановки та передачі даних на кораблі.
Як повідомлялося, з 24 до 27 липня в порту Одеси тривав візит в Україну кораблів Постійної групи військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2) есмінця “Дункан” (Королівські ВМС Великобританії) і фрегата “Ілдирим” (ВМС Турецької Республіки). По завершенні візиту, кораблі разом з фрегатом «Гетьман Сагайдачний» залишили порт Одеси. Румунський фрегат до них приєднався у визначеному районі Чорного моря.
 
Прес-центр Командування
ВМС ЗС України.