Відроджуємо разом історію Військово-Морських Сил Збройних Сил України день за днем
Командування ВМС ЗС України відкриває інформаційний проект, присвячений історії національного військового флоту, суднобудівництва та судноплавства. Під хежтегами #ВідроджуємоРазомІсторіюВМС, #ВМСУкраїниДеньЗаДнем протягом 2018 року ми плануємо розміщувати короткі інформаційні повідомлення про події, які відбулися в цей день у найбільш напружені і відповідальні часи нашої історії, а також про людей, які увійшли в історію або, на нашу думку, незаслужено забуті.У подальшому, ця інформація буде розміщуватися на сайті ВМС ЗС України, щодня складаючи літопис вітчизняного військового флоту.
Запрошуємо небайдужих відвідувачів наших сторінки і сайту до співробітництва, оскільки ми потребуємо Вашої допомоги у перевірці і уточненні наведених відомостей. Просимо розміщувати у коментарях до наших історичних сторінок Ваші уточнення, інформаційні матеріали, цікаві посилання, пропозиції щодо розміщення інформації стосовно подій і особистостей, про які ми можемо не знати або - не згадати. Особливо будемо вдячними за цікаві фотографії, схеми, інфографіку.
Одразу зазначимо, що ми не є професійними істориками, отже не претендуємо на вичерпність інформації та істину в останній інстанції, не виключаємо помилок і неточностей, за які наперед просимо вибачення. Також ми, напевне, не зможемо підтримувати навіть найцікавіші кваліфіковані історичні дискусії. Ми вивчаємо історію разом з вами, і тому щиро зацікавлені у перевіреній, достовірній інформації, у правдивій, не придуманій історії нашого флоту, яку складали перемоги і поразки, здобутки і втрати, писали герої і зрадники, адмірали, офіцери, матроси, цивільні діячі і мільйони небайдужих українців. Таким чином, сподіваємося спільними зусиллями підготувати збірник достовірних, перевірених матеріалів з історії ВМС ЗС України – цікавої, суперечливої, почасти неоднозначної, але чесної, не заідеологізованої, незалежної від тенденційності і «доцільності поточної ситуації».
Ідеологи «братніх відносин», «одіннароти», сімпатики країни-агресора, а також боти, тролі та інші інтернет-примари будуть безжально видалятися  без коментарів. Ми не плануємо сприяти ідеологам «русского мира» у виконанні поставлених їм завдань, а решту відвідувачів наших ресурсів просимо з розумінням ставитися до такого нашого бачення толерантності.
Століттями наш народ позбавляли власної історії, свідомо підміняли її сурогатною історіографією, і ми разом маємо повернути її з небуття. Тим більше, що робити це треба було набагато раніше.
Отже, відроджуємо разом історію України як потужної морської держави і національних Військово-Морських Сил!