В Одесі розпочалась плануюча конференція українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2022».

10 Jan 2022 ID:5252 Переглядів:11,761

В Одесі на базі 59 будинку офіцерів ВМС ЗС України розпочалась плануюча конференція українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2022».

Як відомо, щороку масштаб навчань збільшується, відповідно й підготовка до нього розпочинається завчасно. За цей час країни-учасниці мають обговорити й узгодити чимало, зокрема, заздалегідь визначити план і перебіг маневрів, формат участі країн-учасниць, рекогностування на місцях тощо.

Сьогодні розпочалась початкова плануюча конференція майбутніх навчань. Вона триватиме 4 дні, протягом яких учасники мають попередньо обговорити час та місце проведення українсько-американських навчань «Сі Бриз – 2022», навчальні цілі та перелік країн, які будуть запрошені до участі, проєкт сценарію, систему управління залучених до них сил та сформувати потребу у логістичному забезпеченні, – розповів керівник навчання «Сі Бриз – 2022» від України заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України коммодор Олексій Доскато.

Варто зауважити, що у конференції беруть участь представники Військово-Морських Сил ЗС України, інших складових сектору оборони держави, представники 6-го флоту ВМС США, ментори та учасники інших країн-партнерів.

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи, тому планування усіх практичних заходів, спілкування з американськими партнерами та іншими учасниками навчання проходить у дистанційному форматі за допомогою відеозв’язку. Але я впевнений, що наш професіоналізм та професіоналізм наших партнерів дасть змогу виконати усі поставлені завдання успішно, – зазначив коммодор Олексій Доскато.

Як зауважили організатори, цьогорічного навчання планується провести у класичному варіанті, тобто з відпрацюванням практичних дій у морі, на суші, у повітрі та під водою. Всього запрошення для участі отримали більш ніж 60 країн та міжнародних організацій.

Варто відмітити, що з кожним роком навчаннями цікавляться нові країни. Це  свідчить про їх зростаючу популярність. Це важливо для української сторони, оскільки з 1997 року навчання «Сі Бриз» є одним з головних міжнародних заходів підготовки ВМС ЗС України. Вони стали основою підвищення рівня взаємосумісності національного флоту з силами країн-партнерів, удосконалення вишколу та готовності до спільних дій за стандартами НАТО.

Чергова плануюча конференція  відбудеться в березні 2022

Стрічка новин