Курсанти військово-морських навчальних закладів склали Військову присягу

18 Sep 2021 ID:4169 Переглядів:434

Сьогодні, 28 серпня, курсанти Інституту Військово-Морських Сил та Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету “Одеська морська академія” набору 2021 року склали Військову присягу на вірність Українському народові. Урочистий ритуал проведено на причалі Практичної гавані, безпосередньо біля бойових кораблів і катерів Військово-Морських Сил ЗС України під керівництвом командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи та за участі представників Командування Військово-Морських Сил ЗС України, керівництва навчальних закладів, батьків, ветеранів, волонтерів і духовенства.

Захід розпочався з урочистого проходження прапороносної групи – внесення «Бойового прапору» та виконання особовим складом Державного Гімну України. Цьогоріч присягнути на вірність українському народові та пов’язати своє життя із шляхетною справою у захисті вітчизни обрали близько сотні курсантів Інституту Військово-Морських Сил та Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету «Одеська морська академія». Серед майбутніх флотських офіцерів та старшин 36 випускників військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного та інших ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, 23 військовослужбовця військової служби за контрактом, а також близько двадцяти дівчат-курсантів. З цією значною подією молодих юнаків і дівчат та їх рідних і близьких привітав командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Сьогодні ви обрали почесний шлях – захисника України. Це значний крок у вашому житті і від імені військової ради та усього нашого багатотисячного колективу Військово-Морських Сил я хочу подякувати вам та вашим рідним, які підтримали ваше рішення в нелегкі для нашої країни часи стати на захист Батьківщини і свого народу, – зазначив у своїй промові командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Пам’ятаючи своє минуле, наш флот виконує бойові завдання сьогодні і упевнено дивиться у майбутнє, адже нас підтримує Український народ та військово-політичне керівництво нашої держави. Вже невдовзі протикорабельні ракетні комплекси “Нептунˮ, які ви бачили на параді в Києві, заступлять на бойове чергування. Нова бойова техніка посилить спроможності нашої героїчної морської піхоти. Ескадрилья сучасних безпілотних літальних апаратів “Байрактар ТВ-2ˮ встане на крило над Чорним і Азовським морями. А взаємодія з іноземними партнерами буде і надалі суттєво розширюватися, – додав він.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників Батьківщини, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність України.
Ритуал завершився проходженням урочистим маршем та колективним фотографуванням. Близькі та рідні мали нагоду привітати вже військових моряків із значною подією у їх житті.

Попереду у вас цікаві роки навчання, під час яких вас навчать бути лідером та справжнім професіоналом своєї справи, адже за вами будуть іди люди, а без людей, без екіпажу всі досягнення марні, – наголосив керівник національного флоту.

Протягом наступних років курсанти навчатимуться флотській справі та проходитимуть практику, зокрема – і на кораблях країн НАТО.

Служба зв’язків з громадськістю
Командування Військово-Морських Сил
Збройних Сил України
#ВМС #ua_navy #public_affairs_office
——————————-
Запрошуємо на службу у Військово-Морські Сили Збройних Сил України
Контактний телефон: 097 041 1755

Стрічка новин