У Військово-Морських Силах триває активна фаза практичних занять з резервістами

17 Sep 2021 ID:4109 Переглядів:594

На базі Навчального центру Військово-Морських Сил Збройних Сил України тривають збори з оперативним резервом першої. Особливістю цих зборів стало те, що цього року проводиться підготовка суто за морськими спеціальностями, а частини, до яких буде приписаний оперативний резерв першої черги по завершенню, це кораблі ВМС України.

 Половина зборів вже позаду, тому під час наступних двох тижнів тренування резервістів будуть зосередженні на практичному відпрацюванні учбових задач, — зазначив капітан 2 рангу Олексій Ярмоленко. — Морська практика, штурманія, тактична медицина, заняття на полігоні боротьби за живучість, з усіх цих та інших дисциплін буде прийнято заліки по завершенню зборів.

Під час тренувань резервісти на практиці закріплюють теоретичні знання по навігації та базові знання з основ військово-морської справи. Набувають досвіду з управління маломірним судном на веслах та під вітрилом і виконують завдання первинної штурманської підготовки. В навігаційних класах, обладнаних тренажерними комплексами, проводяться відпрацювання навичок несення вахти сигнальниками, рульовими, радіометристами та операторами РЛС.

На курсі з тактичної медицини відпрацьовується надання медичної допомоги під час задимлення та отруєння чадними речовинами, отримання опіків, ураження струмом, тобто дії військовослужбовця під час позаштатної ситуації.

 П’ять років тому я проходив службу за контрактом в цьому навчальному центрі, через те можу відмітити ті позитивні зміни, які відбулись, особливо зміни у системі харчуванні. Сучасні класи та тренажери, унікальний полігон, які були побудовані за ці роки, все це дозволяє сьогодні ефективно опановувати свою спеціальність, — поділився враженнями резервіст Володимир.

Під час ліквідації наслідків пошкоджень на полігоні боротьби за живучість, резервісти складають нормативи з установки розсувного упору та стрічкового бугеля. У будь-який момент завдання ускладнюють різними ввідними, а саме збільшують тиск води або відкривають ще одну пробоїну.

Сучасний комплекс полігону імітує випадки, які можуть трапитись під час аварійних пошкоджень на кораблі. Встановлення тепловізійних камер відеоспостереження дає змогу керівнику занять контролювати дії особового складу в задимленому приміщенні та в умовах повної темряви, — розповів сержант-інструктор полігона мічман Олександр Криничний.

Дмитро ЗАВТОНОВ, фото і відео автора

Стрічка новин