На батьківщині українського футболу українські морпіхи вийшли на поєдинок із ветеранами «Чорноморця»

5 Dec 2021 ID:5034 Переглядів:16,505

Одеса, де зародились традиції як українського футболу, так і морської піхоти України, стала місцем проведення унікального футбольного поєдинку. З нагоди 30-ї річниці Збройних Сил України тут, на центральному стадіоні, у протистоянні зійшлись збірні команди 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського та ветеранів футбольного клубу «Чорноморець».

Члени Одеської обласної футбольної асоціації з великим ентузіазмом відгукнулися на звернення військових моряків і вирішили влаштувати свято футболу, подарувавши позитивні емоції тим людям, які стоять на захисті нашої країни. Представники Асоціації також зауважили, що прагнуть, щоб подібні змагання стали традиційними.

Перед початком матчу офіцер бригади Юрій Маланчук розповів, що в їхній частині спорту приділяється значна увага, адже морські піхотинці повинні бути загартовані як фізично, так і психологічно. Власне, футбольна команда сформована недавно, а до цього поєдинку вони готувались близько пів року.

− Участю в цьому матчі ми хотіли привітати усіх наших побратимів із 30-ю річницею Збройних Сил України. Також для наших військовослужбовців це і реабілітація, психологічний відпочинок від повсякденних бойових буднів можливість зіграти на такому великому, сучасному стадіоні, емоційно розвантажитись, відпочити, − розповів Юрій Маланчук.

Футбольний поєдинок ветеранів спорту та учасників бойових дій був динамічним та напруженим. У підсумку, з рахунком 5:2, перемогли професіонали, хоча шанси на виграш були в обох команд.

− Було приємно грати з такими досвідченими футболістами, ми здобули для себе безцінний досвід. Упродовж матчу наша команда була заряджена на перемогу, думаю, наступного разу рахунок на табло буде вже на нашу користь. Це тільки початок нашого футбольного шляху, − зазначив морський піхотинець Богдан Мазуренко.

Після завершення матчу спортсмени привітали суперників із хорошою грою, обмінялися клубною символікою та домовились про продовження таких поєдинків у майбутньому.

Довідково. Перші згадки про гру в футбол на території України сягають кінця XIX століття. Одними з перших гравців у футбол були англійські моряки в порту Одеси, які створили і найперші команди (ОБАК — «Одеський британський атлетичний клуб», 1878 р.). У 1899 році в Одесі засновано футбольну команду виключно з місцевих жителів. Відтоді кількість одеських футбольних команд тільки зростала.

Водночас перші частини морської піхоти Української держави також були створені в Одесі у травні 1918 року, згідно з указом гетьмана Скоропадського по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

Стрічка новин