Делегація ВМС ЗС України в Австрії взяла участь у заходах зміцнення довіри і безпеки

21 Гру 2018 ID:3596 Переглядів:792

Делегація Військово-Морських Сил ЗС України на чолі з першим заступником начальника штабу Командування Військово-Морських Сил ЗС України контр-адміралом Дмитром Тараном у Австрії взяла участь у щорічних консультаціях щодо виконання Документа про заходи зміцнення довіри і безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі. Метою зустрічі було обговорення питань щодо підвищення безпеки мореплавства в Чорному морі, обміну інформацією про проведення запланованих морських навчань на 2019 рік та національних пропозицій щодо внесення змін у зазначений Документ з метою підвищення його ефективності.

Учасниками заходу, що проводиться уже 16 рік поспіль, окрім України були дипломатичні представники Болгарії, Грузії, Румунії, Туреччини та Російської Федерації. Особливу увагу було звернено на окупацію Російською Федерацією АР Крим і територій України в Донецькій та Луганській областях, напад і захоплення  25 листопада 2018 року кораблів та екіпажів українських ВМС під час їх проходу Керченською протокою. Наголошувалося, що ці дії Російської Федерації суттєво загрожують безпековій ситуації у Чорноморському регіоні. Дипломатичні представники закликали Російську Федерацію негайно повернути Україні захоплені катери, звільнити полонених членів екіпажів Військово-Морських Сил ЗС України та припинити незаконні дії по блокуванню Керченської протоки.

Представники країни-агресора від коментарів утрималися.

Наприкінці Консультацій було проведено передачу головування над Документом від України до Болгарії, разом із символом головування –  кортиком ВМС). Захід проходив у період з 15 по 20 грудня.

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Стрічка новин